8 правил успішної розмови з іноземцем

Або на що потрібно звернути увагу під час розмови іноземною мовою?

Отже, розпочнемо.

1. Розмовляйте повільно.

Під час розмови іноземною мовою важливо зберігати повільний темп. Це дасть змогу   співрозмовнику краще вас розуміти, звертати увагу на кожне ваше слово, а також зможете краще донести свою думку.

2. Спокій

Спокій – це запорука будь-якої розмови. Не потрібно занадто емоційно розмовляти. Співрозмовник може цього не зрозуміти. Європейці дуже стриманні в своїх емоціях, особливо на роботі чи під час вирішення справ. Тому намагайтеся у будь-яких випадках залишатися спокійним.

3. Не нервуватися.

Наберіть повні груди повітря, повільно видихніть і розпочинайте розмову. Під час того, коли ми нервуємося дуже нелегко сконцентруватися на розмові, постійно забуваються слова, думку важко закінчити, тому важливо навчитися не нервуватися.

4. Усміхайтеся.

Усмішка – це місточок до людей.

Так, багато кому не подобається дивна європейська усмішка! Але це справді дуже приємно, коли люди зустрічають вас посмішкою. Неважливо, що вони про вас думають, а головне те, що співрозмовник приємний і усміхнений. Тому усміхайтеся і ви! Це покращить настрій вам і оточуючим.

5. Короткі речення

Потрібно навчитися розмовляти короткими реченнями, навіть якщо вас вчили, що необхідно вживати довгі речення, тому що це показує високий рівень  володіння мовою. Однак значно краще навчитися висловлювати свою думку коротко. Краще кілька коротких речень, ніж одне довге. Це полегшує розмову, і іноземець  вас зрозуміє швидше.

6. Правильно вимовляти слова

Обов`язково потрібно навчитися правильно читати і вимовляти слова. Якщо ви відчуваєте, що деякі слова  часто говорите і вас не розуміють, то необхідно зосередитися саме на них і розібратися в чому справа. Можливо це слова іноземного походження, які ви не вірно читаєте. В німецьких словах важливо навчитися правильно ставити наголос. Майже у всіх словах наголос падає на передостанній склад. Також зверніть увагу на складні слова, в німецькій мові їх дуже багато і вимовляються вони як кілька окремих слів. Наприклад, der Zeitungsartikel – вимовляємо як два слова Zeitungs – Artikel, die Mittelmeerkreuzfahrt – Mittel-Meer -Kreuz-Fährt. Не потрібно їх вимовляти на одному диханні.

7. Перепитувати

Це просто невід’ємна частина вашого спілкування 🙂 Спочатку треба звикнути, що ви не будете всього розуміти і важливо навчитися перепитувати. Іноземці дуже терплячі і ввічливі,  вони будуть намагатися пояснити. Необхідно навчитися не соромитися того, що ви чогось не розумієте. Це нормально.

8. Диктувати слова

Зазвичай літерують прізвище та ім‘я. Щоб правильно продиктувати будь-яке слово необхідно вивчити таблицю норм літерації або мати її завжди при собі. Детальніше тут

А які поради ви знаєте? Залишайте свої думки у коментарях!