8 способів вивичити німецьку мову
Перш, ніж розпочнемо говорити про способи вивчення мови, маємо запитати себе чи є у вас бажання вчити мову? У вас має бути таке величезне бажання її вивчити,  як, наприклад, купити новий телефон чи сукню, чи нову автівку! Це має бути ціль! І з кожним днем ви будете наближатися до неї швидше і швидше.
 Отже, для того, щоб вивчити або покращити знання з німецької мови є безліч різних способів.  Кожен має власні способи і методи вивчення німецької мови.  З власного досвіду можу з легкістю сказати, що будь-який спосіб вивчення мови  є дієвий, тому що він  покращує наші знання і розвиває навички володіння мовою. Інколи вже набридає постійно вивчення мови, і в цей період дуже важливо змінити спосіб вивчення. Власне, саме так робила я. Отже, розглянемо перший спосіб, який я використовувала, коли тільки почала вчити мову.
1. Обклей картками всі предмети! 
  Напевно Ви вже про нього чули. Суть його полягає в тому, що на всі предмети в кімнаті Ви наклеюєте картки з німецькими словами. Вам їх не треба зразу всі вивчати напам’ять, з часом вони самі запам’ятаються. Кожного ранку ви йдете до шафи, а там вже висить карточка “Der Schrank”, потім безліч раз на день бачите двері і на всіх висять картки “Der Tür” (можна ще у множинні одразу писати), повторили про себе.  І так всі предмети вдома. Буквально за місяць 50%  слів ви вже будете знати без будь-яких зусиль і часу .
2. Щоденник. 
Заведіть собі щоденник або звичайний блокнот, де будете кожен день писати по 2-3 нових слова, можна до кожного слова по реченню ще написати (але це не обов’язково). Саме краще так вчити дієслова, можна слова асоціювати з Вашим днем, що саме робили. Не потрібно писати по 10-20 слів вдень, бо наш мозок не сприймає так багато інформації, і якщо ще вивчення іноземної мови ви поєднуєте з працею чи іншим навчанням.
3. Фільми, серіали, передачі 
Наступним способом вивчення мови є безперечно  перегляд фільмів, серіалів, передач чи слухання радіо. Обиріть собі те, що найбільше вас цікавить на рідній мові. Це можуть бути якісь розважальні передачі, або перегляньте улюблений фільм по-німецькі.  Особисто мені подобаються, наприклад, історичні фільми часів Другої Світової війни. Раджу переглянути фільми “Operation Walküre”,  “Schindlers Liste”, “Der soldat James Ryan”. Німецький фільм “Good Bye, Lenin” – показує життя людей під час воз’єднання Німеччини у 1990.
Навіть якщо ви дослівно не розумієте  фільм, сам сюжет буде зрозумілий. Спробуйте  під час перегляду записувати деякі незрозумілі слова, які часто повторюються. Є безліч цікавих німецьких передач – “Galileo” – про цікавинки в світі, “GRIP” – все про автомобілі, “Shopping Queen” – розважальна передача про моду. Прихильникам серіалів можу запропонувати серіал “Gute Zeiten, schlechte Zeiten”.
4.  Соціальні мережі 
Сьогодні майже всі користуються соціальними мережами, тому пропоную витрачати час в соціальних мережах з користю.  Тобто  підписатися на  групи по вивченню німецької мови – їх є дуже багато. І просто, переглядаючи сторінку новин, ви мимоволі будете звертати увагу на різні слова, вирази, речення, граматику. Навіть якщо 1% інформації запам’ятається, то це вже краще,  ніж нічого.
5. Youtube 
На ютюбі є багато різних блогерів, викладачів, які пояснюють різні аспекти німецької мови. Одні розповідають граматику, інші пояснюють значення слів. Оберіть собі кілька і слідкуйте за їх оновленнями. Я завжди переходили від одного до іншого,  якусь незрозумілу тему старалася слухати і переглядати  на різних каналах.
6. Музика 
Слухайте німецьку музику. Окрім “Rammstein” є  багато різних виконавців. Цікавим і досить популярним співаком є австрієць Аndreas Gabalier, дуже легка до розуміння його пісня “Ein mal sehen wir uns wieder” (в оригіналі “AMOI SEG’ MA UNS WIEDER ” співає Аndreas  Gabalier на діалекті), спочатку пропоную послухати німецьку версію, а потім оригінал. Це яскравий приклад різниці  діалектів німецької мови. Одною із успішних  німецьких  співачок є  Helena Fischer, яка народилася у Красноярську.
Список також можна поповнити такими виконавцями, як Mark Forster, Sarah Connor, гурти Glashaus, Santiano та багато інших.
7. Носій мови
Дуже круто, коли ви зможете знайти собі носія мови для спілкування, не залежно від того, яким рівнем мови ви володієте. Навіть на самому початку вивчення мови можна починати спілкуватися з носієм мови, таке спілкування часто називають “спілкування за допомогою рук і ніг”,  тобто у вас зарас слів ще дуже малий, а порозумітися потрібно, тому людина дуже активно використовує жестикуляцію. Хотіла поставити цей спосіб на перше місце, але багато хто може злякатися,  якщо починати вивчення мови саме так. Але ви собі навіть уявити не можете, як це прискорює вивчення мови. Це може навіть бути переписка з носієм мови, є такий цікавий сайт Sprachduo.de,  де можна знайти собі партнера для вивчення мови.  Якщо ж у вас нема можливості знайти носія, то можна знайти когось, хто теж вчить німецьку мову і писати один одному листи, або ж разом вчити.
8.Читати книги, газети, журнали 
Це дуже хороший спосіб для розвитку зорової пам’яті, тобто ви читаєте і автоматично  запам’ятовує як пишуться слова. Не потрібно сидіти зі словником і всі незрозумілі слова перекладати одразу.  Спробуйте розуміти самий зміст, про що приблизно йдеться в тексті. Звичайно, якщо майже все ви розумієте, а тільки деякі слова не розумієте, то потрібно перекладати одразу.
Дуже важливо обрати саме те, що вам цікаво читати. Можна розпочати з газет, одною із найпопулярніших німецьких газет є газета “Bild”. Якщо вам ще важко читати, то намагайтеся читати по сторінці вдень, чи по статті з газети.
Отже, друзі, успіхів у вивченні мови.
І пам’ятайте, що будь-який спосіб покращує ваші знання!

Pin It on Pinterest

Share This