Freiberufler – ця людина, яка займається власною справою і не є штатним працівників в якійсь компанії чи приватним підприємцем. В Україні багато людей зймаються фрілансом, тобто мають свою справу і заробляють так на життя. Це і майстри манікюру, спеціалісти з маркетингу, ІТ або люди, які надають послуги поза межами роботи і отримують додатковий дохід.

Резюме німецькою мовою

В Німеччині фрілансерами можуть бути: вчителі, викладачі, журналісти, музиканти, письменники, дизайнери, артисти, художники, науковці, лікарі (в тому числі стоматологи), ветеринари, адвокати, податкові консультанти, нотаріуси, інженери, архітектори, перекладачі, дизайнери, фотографи та багато інших технічних та креативних професій.

Деталізований перелік посад можна дізнатися: § 18 Einkommensteuergesetz, EStG.

Калькулятор зарплат брутто-нетто в Німеччині 

Щоб бути фрілансером в цих професіях, обов’язково потрібно зареєструватися як Freiberufler. Для цього варто потрібно звернутися в Finanzamt (податкова інспекція).

Є спеціальності, які не підлягають означенню як «фрілансерські». Це малювання картин, написання книг/публікацій/музики, викладання/навчання, наприклад, іноземним мовам, робота нянею та інші.

Щоб більш детальніше дізнатися про всі нюанси варто проконсультуватися з податковим консультантом. Також ви можете задати ваші питання на сторінці Ольги Лібентрітт в Інстаграм.