Усі виховані люди знають, що існують певні правила етикету. Він стосується не лише манер поведінки, правил у публічних місцях та зовнішньому вигляді. Є також правила етичного спілкування. В Німеччині вони також діють. У спілкуванні з німцями варто пам’ятати про перелік тем, які піднімати не варто. Отож, уникайте таких питань:
- Скільки ви заробляєте? Тема грошей – це дуже приватна інформація. У Німеччині навіть серед близьких родичів та друзів не прийнято обговорювати заробітки один одного. Так би мовити немає традиції рахувати чужі гроші. Тому майте це на увазі у ваших приватних розмовах.
- Коли ви плануєте дітей? Питати про це не варто в будь-якій країні, не лише в Німеччині. Адже це дуже особисте питання. Ви можете зробити людині неприємно і задіти за болючу тему. Питати про дітей можна тільки, якщо ви дуже добре знаєте людину і це питання є доречним у певний момент.
- Питати про хвороби, а тим більше давати якісь рекомендації і поради щодо лікування. Якщо серед українців – це звична справа ділитися своїми історіями, діагнозами і радити народні методи лікування. У німців це не прийнято.
- Расистські, сексистські, релігійні, гомофобні висловлювання точно не зроблять вам гарну репутацію. Слід також не піднімати тему Другої світової війни. Для німців – це складана тема, тому щоб не ставити людей в незручне становище, краще не говорити про це.
- Не слід також питати про політичні погляди або, наприклад, за кого голосували на виборах. Це дуже приватно, тому німці не обговорюють ці теми.
Більшість німців дуже дружелюбні, навіть якщо ви погано володієте німецькою вони всеодно старатимуться підтримати розмову. Тим більше тем, щоб почати діалог дуже багато. Говоріть про погоду, хобі, навчання, подорожі, домашніх улюбленцях, національну кухню чи улюблені