Влада Німеччини офіційно анонсувала введення єдиного проїзного квитка вартістю 49 євро на місяць. Це приблизно 1,60 євро на день.

Це буде продовженням дешевого проїзного за 9 євро, що діяв влітку цього року.

Німецький залізничний перевізник Deutsche Bahn, як в Україні Укрзалізниця, повідомив, що новий проїзний квиток дозволить здійснювати поїздки по всій Німеччині на міському громадському транспорті, а також на регіональному залізничному транспорті.

Крім того, квиток буде поширюватися на весь громадський транспорт на короткі та середні відстані.

Запустити продаж квитків по 49 євро в Німеччині планують з 1 січня 2023 року, проте остаточна дата поки не визначена.

Купити такі проїзні зможуть як громадяни Німеччини, так і іноземці і в тому числі всі українці.

Це можна буде зробити через різні канали продажів Deutsche Bahn, такі як сайт bahn.de і додаток DB Navigator, а також у туристичних центрах DB по всій Німеччині. Крім того, багато інших транспортних компаній, які беруть участь у програмі, продаватимуть квитки Deutschlandticket через свої канали продажів.

Важливо, що квиток за 49 євро – буде як передплата. Це не буде так, що його можна буде купити на місяць і все. Він буде автоматично продовжуватися і за це стягуватиметься плата. Тому якщо ви не плануєте далі користуватися цим квитком вам треба розірвати договір і відмінити продовження приплати.

Багато хто пише, що це допомога український біженцям, але це не так. Дешевшими квитки роблять, щоб більше людей пересідали зі своїх авто і користувалися громадським транспортом. Така практика є в багатьох країнах Європи і так країни мотивують пересісти з літаків та машин на поїзди, від яких шкідливих викидів набагато менше.