В Німеччині можна отримати безкоштовну юридичну допомогу. Як і отримати та що для цього потрібно читайте далі.

Beratungshilfeschein – це безкоштовна консультація адвоката для людей, які не можуть самостійно оплатити юридичні послуги. Такий вид безкоштовної юридичної допомоги є соціальною пільгою для всіх, хто цього потребує. Все ж з вас можуть попросити збір за послугу в розмірі 15 євро. Але зважаючи на високі ціни на юридичну допомогу в Німеччині, то це вважається дуже малою платаю. Бувають випадки, що цієї оплати можуть не вимагати.

Варто зазначити, що це йдеться лише про допомогу в несудових процесах. Допомогу в представництві в суді (Verfahrenskostenhilfe) потрібно отримувати окремо.

Отримати таку допомогу ви можете тільки якщо, у вас немає фінансової змоги покрити такі послуги та не існує іншого органу, який міг б допомогти вирішити ваше питання. Наприклад, допомога від центру опіки (Jugendamt), від асоціації захисту орендарів (Mieterschutzverein), консультування з питань заборгованості (Schuldnerberatung), наявність страховки правового захисту (Rechtsschutzversicherung), інші інформаційно-радницькі центри (Beratungsstellen).

Хто має право на безкоштовну юридичну допомогу?

  • отримувачі соціальної допомоги по безробіттю (ALGII),
  • люди з низьким прибутком (наприклад, студенти, пенсіонери),
  • працюючі особи з недостатнім прибутком. Будуть аналізувати індивідуальні випадки.

Куди звернутися?

Звернутися потрібно в адміністративний суд по місцю проживання Amtsgericht.

Що треба мати для отримання консультації?

  • Подати заяву усно або письмово, згідно наданого бланку,
  • паспорт,
  • підтвердження прописки,
  • підтвердження того, що ви отримуєте соціальну допомогу або маєте малий прибуток. Це можуть бути останні листи від Jobcenter з інформацією про надходження виплат по безробіттю, або листи від Sozialamt з підтвердженням пенсійних виплат, або виписки з банківського рахунку. Пакет документ буде залежати від вашої ситуації, підготуйте все, що може бути корисним у вашому випадку.

Якщо Вам відмовляють в допомозі, просіть письмової відмови і звертайтеся повторно.