Німці здебільшого дуже раціональні та економні. Вони розумно розпоряджаються бюджетом, знають, де купити вигідніше і як зберегти свої кошти.

У Німеччині розвинена культура повторного використання речей, якщо комусь щось не потрібно німці продають речі або віддають безкоштовно. Хто живе в Німеччині вже мабуть встиг це побачити на власні очі. Це корисно і навколишньому середовищу і людям, яким потрібні ці речі.

Також для вас кілька порад про те, як зекономити та знайти безкоштовні або дешеві речі, меблі й заощадити гроші на продуктах:

1)  Скористайтеся такими сайтами, як eBay Kleinanzeigen, Vinted, Craigslist та Freecycle, щоб дізнатися, чи не віддає хтось речі безплатно або продає їх за низькими цінами. Багато, хто з німців, коли дізнається, що ви з України роблять знижки або дарують необхідні вам речі.

2)  Дізнайтеся у місцевих чатах про локальні блошині ринки (Flohmarkt), щоб знайти вживані речі за зниженими цінами. Там можна також поторгуватися і придбати цікаві речі.

3) Приєднуйтесь до місцевих груп у Facebook або онлайн-форумів, де люди у вашому регіоні. Там же ви можете знайти актуальні пропозиції житла або робити.

4) В Німеччині також є благодійні організації, які допомагають з одягом та речами першої необхідності, тому дізнайтеся про такі у вашому місці. До прикладу це можуть бути пункти Червоного Христа.

5) Крім того варто заглянути у комісійні магазини або секонд-хенди, такі як: Berliner Stadtmission, Humana Second Hand, Caritas, Diakonie, Oxfam.

6) Німці часто користуються акційними газетами, там можна знайти вигідні пропозиції, різні купони або ваучери, які можна використовувати в місцевих магазинах або інтернет-магазинах. Купони можна знайти в газетах, журналах або безпосередньо на сайті чи у додатках магазинів. Використовуйте такі додатки, як Coupies, Sparwelt, Flipp, mydealz та Groupon для пошуку знижок та купонів.

7) І звісно ж, не соромтеся взяти потрібну вам річ навіть просто біля під’їзду, німці часто лишають там речі, або меблі в гарному стані або й майже нові. Особливо, коли переїжджають з місця на місце.