Медицина в Німеччині дуже розвинута і німецькі лікарі цінуються по всьому світі. Але потрапити на прийом до вузькопрофільного спеціаліста не завжди легко. Труднощі часто викликають через незнання німецької мови, оскільки складно знайти і записатися на прийом, пояснити свою проблему і зрозуміти лікаря.

У такому випадку слід звернутися за пошуком україномовного, російськомовного або англомовного спеціаліста.

Може бути корисним веб-сайт фонду «Здоров’я» www.arzt-auskunft.de. Тут ви можете знайти лікарів, в кабінетах яких надаються послуги українською чи російською мовами. Хоча мова веб-сайту німецька, пошук це не ускладнює. У верхньому віконечку потрібно ввести мову: Ukrainisch (українська) або Russisch (російська), а у нижньому – поштовий індекс, місто або район міста, де ви шукаєте, наприклад: 53113 чи Bonn.

Якщо ви знайшли практику (Praxis), яка вам підходить, варто спочатку зателефонувати туди, щоб описати свої симптоми і записатися на прийом. Якщо у вас можливість звернутися особисто. Бувають випадки, що сімейний лікар не зможе вас прийняти через певні обставини. Тоді необхідно продовжити пошуки і звертатися в інші практики до поки ви не знайдете потрібного лікаря і не потрапите на прийом.

Також знайти україномовного спеціаліста можна на сайті:

https://www.jameda.de/?fbclid=PAAaZZSdwqChCf5iYL-hlmsX1iIIrkNAp4HCQz-ungX8zUhghKHOZqhMJEJBA. Заходьте та обирайте спеціаліста та місто, в якому ви хочете прийти  на прийом.  

У надзвичайній ситуації слід негайно звернутися до лікарні або зателефонувати за номером екстреної допомоги 112.