Міжнародний жіночий день – відзначається щорічно 8 березня. У цей день у всьому світі привертають увагу до нерівного ставлення до чоловіків і жінок.

Соціалістична партія США відсвяткувала перший національний жіночий день 28 лютого 1909 року: захисниці прав жінок нагадали про страйк текстильників у Нью-Йорку, які боролися за покращення умов праці. Вони також вимагали надання жінкам виборчого права.

У 1910 році на 2-му конгресі Соцінтерну в Копенгагені німецька захисниця прав жінок Клара Цеткін запропонувала відзначати Міжнародний жіночий день щороку. “Ніяких особливих прав, але права людини”, – вимагала соціалістка. 18 березня 1911 року близько мільйона демонстрантів вийшли на вулиці Німеччини, Австро-Угорщини, Данії та Швейцарії на перший Міжнародний жіночий день. Їх найважливіша вимога: право голосу для жінок і, таким чином, можливість брати участь у політичному житті. Лише у Фінляндії на той час жінки мали можливість голосувати на виборах.

Привітання з Міжнародним жіночим днем німецькою мовою: у картинках

Німецькі жінки отримали право голосу лише в 1918 році, швейцарки отримали право голосувати лише з 1971 року. Після запровадження виборчих прав для жінок демонстранти були стурбовані такими речами, як закони про охорону праці, рівна оплата за рівну працю, мінімальна заробітна плата, належний захист матері та дитини та легалізація абортів. Під час нацистського режиму Міжнародний жіночий день був заборонений як соціалістичне свято. У західних країнах загалом панує рівність, принаймні за законом. Однак для жіночого руху боротьба за рівність ще далека від завершення. Жінки все ще перебувають у невигідному становищі в певних сферах.

В середньому жінки заробляють менше, ніж чоловіки за ту саму роботу. Жінки, як і раніше, недостатньо представлені на керівних посадах у бізнесі, політиці та адміністрації. Причина для багатьох одна: складність поєднання сім’ї та кар’єри. Кожного року Жіночий день у Німеччині має інший девіз. Девіз Міжнародного жіночого дня 2023: «Тому, хто шукає кваліфікованих працівників, не обійтися без жінок!». Невеликі подарунки для жінок на 8 березня також поширені в Німеччині, але не мають жодного прямого відношення до сенсу цього дня.