Шукаєте стабільність і спокій?
Або 10 цікавих фактів про життя в Німеччини

З першого погляду Німеччина не здається якоюсь особливою країною. Тільки якщо ви тут проживете кілька років, то зрозумієте чим ця країна є особлива.

Як в кожній державі, звичайно, в Німеччині є свої полюси та мінуси життя.
Але поговоримо про приємне. Отже, чому саме Німеччина може зробити ваше життя стабільним і спокійним?

1. Це країна емігрантів.  Близько 10,6 млн жителів – емігранти, тобто кожен восьмий. Тут вже  давно місцеві жителі  звикли до акцентів,   іншого кольору шкіри чи віросповідання. Ніхто не звертає увагу на вашу національність і з легкістю можна знайти роботу у будь-якій сфері.

2. Ввічливість, стриманість і повага до інших у німців на першому місці.  Якщо вам потрібна допомага, пам’ятайте, що німці завжди допоможуть. Навіть якщо ви недосконало володієте німецькою мовою, вони будуть підбирати потрібні  слова тільки для того, щоб вам допомогти і ви їх зрозуміли.

3. Будь собою – основний меседж життя в цій країні. Рівність права, думки, поглядів дуже підтримується державою. Такого поняття “що скажуть люди” тут взагалі не існує. Ви можете пофарбувати волосся в зелений колір або зробити тату по всьому тілі – ніхто на це не буде звертати увагу. До вас будуть відноситися з повагою і шаною. Звичайно, для тих, хто хоче працювати на високих посадах (директор банку, фінансовий консультант) не рекомендується наносити тату на   шию, обличчя, зап’ястя рук, голову.

4. Це справжній рай ковбаси і пива :). Тут налічується близько 6000 видів пива, 1500 видів ковбаси. На вихідні дуже багато жителів купують пиво ящиками і кілограмами колбаски на гриль, щоб приємно провести час в колі родини або гарно відпочити з друзями. Проте ви ніколи не побачите на вулицях міста  на підпитку буйних  німців.

5. В цій країні люди вибирають професію, яка їм подобається. Ще у віці 15-16 років багато школярів ходять на практику, щоб познайомитися з майбутньою професією, а потім вступають у навчальні заклади. Дуже розвинені робітничі спеціальності – слюсар, маляр, електрик, будівельник. Нерідко можна зустріти жінок серед цих професій. В країні  шанується кожен спеціаліст і немає різниці чи ви лікар чи електрик.  А якщо з часом ви зрозуміли, що професія вам не подобається – можете спокійно йти в коледж чи університет опановувати іншу. І жодна людина не буде дивуватися, що ви вирішили в “такому віці” йти вчитися.

6 Німеччина  – це соціальна країна. Освіта, медицина тут безкоштовні. Навіть якщо у вас немає житла і роботи, держава забезпечить вас всім необхідним – ви отримаєте квартиру, соціальну допомогу щомісяця у розмірі 380-420 євро, а також кошти на меблі, техніку.  Влада також подбала про сім`ї, прийнявши закон, за яким забороняється розлучитися подружній парі, коли їм заманеться. Тобто для того, щоб отримати розлучення  чоловікові і дружині необхідно пожити окремо рік часу, потім це довести документально у суді і  тільки після цього  можливе розлучення. Завдяки цьому закону багато сімей не розлучаються, а поживши окремо протягом кількох місяців, змінюють свою думку.

7. В державних органах чи в лікарнях вам не доведеться годинами сидіти в черзі. Лише необхідно подзвонити або написати мейла і домовитися про зустріч, прийти на відповідну годину. Державні службовці дуже ввічливі, та із задоволенням прийдуть на допомогу з вирішенням питань відповідно до своєї компетентності.

8.  Кожен  дорослий громадянин може дозволити купити  авто, так як мінімальна заробітна плата 1000-1100 євро (залежить від податкового класу), а автомобілі від 500-800 євро. Звичайно, за такі гроші дуже добру автівку ви не придбаєте, але для того, щоб їздити на роботу вам буде достатньо.

9. І саме класне – це велосипеди! Тут все створено для того, щоб громадяни країни переміщалися на велосипедах. Чудові доріжки, місце в транспортних засобах для велосипедів, а у великих містах можна навіть взяти  в оренду на кілька годин двоколісний транспорт.

10. Країна ще дуже відома фактом про дуже малий відсоток «чорних працівників». Працедавцям легше оформити працівника на роботу, ніж платити великі штрафи. В деяких випадках штраф за неоформлення працівника на роботу може складати 15 000 євро. Якщо ви два роки попрацювали на одному місці, працедавець зобов’язаний дати вам безтерміновий договір на роботу. Лікарняне оплачується в 100%. Відпустка річна для молодих спеціалістів  тримає не менше 24 робочих  дні, тобто 30-32 календарних, а для працівників зі стажем до 35 робочих днів.

Стабільність – це важлива складова щасливого життя. А Німеччина знає як забезпечити своїх громадян стабільним і спокійним життям.