Ви плануєте емігруватив іншу країну і не знаєте, що вас там чекає? У цій статті ви знайдете відповіді на свої питання!

Все більше знайомих і незнайомих людей звертаються до мене за порадою: «Чи варто спробувати переїхати до іншої країни?»

Звичайно, це справа кожного особисто, але  постараюся перерахувати всі плюси і мінуси життя за кордоном.

Близько вісьми років я проживаю за кордоном і часто відвідую Україну. Багато спілкуюся з людьми, які вже переїхали або здобувають в інших країнах освіту.  Думки у всіх різні стосовно цієї теми і це дуже добре.

Отже, розпочнемо з мінусів.

  1. Іноземець

Ви завжди будете  в іншій країні   іноземцем. Вас  постійно будуть запитував – звідки ви? Де це? Чому вирішили переїхати? А як там на батьківщині? Чи сумуєте за рідними? І т.д.

Дуже добре, якщо у вас вийде вивчити іноземну мову, щоб вільно себе почувати і не просити когось завжди все перекладати. В середньому на вивчення мови йде рік. Але я знаю таких людей, які живуть, наприклад, в Німеччині 15 років і ще не вміють розмовляти німецькою. Звичайно, їм не комфортно і дуже часто чую від них нарікання на життя.

Необхідно звикнути до того, що під час розмови ви будете мати акцент. Дуже рідко кому з дорослих вдається вивчити іноземна мову так, як свою рідну..

Лише діти  у віці до 12 років можуть вивчити мову країни без акценту.

  1. Родина, друзі.

Це ще одна дуже прикра ознака життя в іншій країні. Виїжджаючи за кордон на тривале місце проживання, ви не маєте можливості так часто бачитися з друзями та рідними. Це дуже сильно впливає на емоційний стан людини. Виникають часто сум, туга, поганий настрій та необхідність побачити когось з близьких. Тому люди так часто спочатку їздять на батьківщину.  І це нормально.  Соціум для нас дуже важливий! Але проходить час і з’являються нові друзі, родичі вже приїжджають до вас і такої частої потреби постійно їздити в рідну країну не виникає. Так само, коли людина змінює місце проживання в своїй країні, наприклад, переїхавши в інше місто, перший період часу вона частіше навідується до рідного міста, а пізніше – все рідше і рідше.

  1. Закони

В інших країнах закони здебільшого відрізняються від українських. І не всім це до вподоби. Детальніше про правила, які надокучають українцям, читайте тут

  1. Менталітет

Особисто я не можу сказати, що європейський менталітет дуже відрізняється від українського. Проте є незначні відмінності, наприклад, щоб відвідати когось, потрібно спершу зателефонувати і домовитися. Людини може не бути вдома або може  бути зайнята своїми справами.

Святкування різних подій відбувається набагато скромніше, чим в нас. Наприклад, святкувати дні народження німці можуть з грилем, кількома салатами і напоями.

Тепер поговоримо про плюси.

  1. Зміна світогляду

Зміна місця проживання, особливо якщо ви переїжджаєте в іншу країну, змінює ваш світогляд. Ви вже ніколи не будете тим, ким були раніше. На деякі речі розпочинаєте дивитися зовсім по-іншому. Змінюються погляди на життя, ніхто тут не звинувачує батьків, родичів чи країну за свій матеріальний чи соціальний стан. Не подобається робота – зміни! Не подобається чоловік – знайди іншого! Кожен відповідає за своє благополуччя сам.

Люди, які переїжджають  жити за кордон, стають самостійними, дисциплінованими, організованими. Будь-які елементарні проблеми потрібно йти і вирішувати, а не шукати на кого їх перекинути!

  1. Соціальний захист

Всі європейські країни, а особливо Німеччина, забезпечує населення безкоштовною медициною, освітою, допомогою у вирішенню багатьох питань.  Особливо мені подобається медицина, хоча має також свої правила. Наприклад, щоб безкоштовно лікувати зуби необхідно кожних півроку відвідувати стоматолога, незалежно від того чи маєте проблеми чи ні. Інколи трапляється, що потрібно кілька місяців чекати на запис до дерматолога чи іншого спеціаліста, тому що у Німеччині дуже не вистачає лікарів.  Але якщо хвороба не дає можливості чекати – вас приймуть без черги.

Навчання у Німеччині безкоштовне, тому є безліч можливостей зміни професію, підвищити кваліфікацію, навчитися чогось нового.

  1. Підвищення цінності спеціаліста

Якщо навіть ви переїхали в іншу країну тільки на кілька років і хочете повернутися на батьківщину, цінність вас як спеціаліста зростає в кілька разів. Набратися нових навиків, злобути безцінний досвід у будь-якій галузі ви можете з легкість за кордоном. В іншій країні дуже легко вивчити іноземну мову, а  знання будь-якої іноземної мови цінується завжди на ринку праці.

  1. Матеріальний становище

Якби мені не хотілося включати цей пункт у плюси життя за кордоном, але без нього ніяк. Нажаль, в Україні середня заробітна плата дуже низька порівняно з Європою. Наприклад, в Польщі з легкістю можна заробити 800-1000 євро в місяць, у Німеччині 1200-1500 євро. А якщо ви інвестуєте ще 1-2 роки у вивчення мови, підтвердження диплому чи здобуття нової спеціальністі, то ваш дохід  виросте мінімум на 1000 євро в місяць. Такі спеціалісти як інженери, лікарі, вчителі, бухгалтера, менеджері, фінансові консультанти отримують щонайменше 3000-4000 євро.

І пам’ятайте –  краще раз спробувати, як сто разів подумати ! 😉