Чому німці в ресторанах часто платять кожен сам за себе?

Існує така думка, ніби німці дуже скупі та заощадливі. Не купують нічого зайвого, не заплатять за вас в ресторані, не позичають гроші нікому.

Зустрічала я досить різних німців. Одні дійсно нікому цента не подарують, майже нічого не купують, а інші – це шопоголіки, що купують незліченну кількість товарів, а потім викидають, можуть без будь-яких сумнівів щось віддати чи подарувати, позичити гроші.

Отже, міф про скупих німців можна розвіяти. Як і в кожній країні – всі люди різні.

А от питання: «Чому німці в ресторанах платять здебільшого кожен сам за себе?» залишається відкритим.

Зазвичай, українці, поляки, італійці платять завжди разом, а потім ділять суму між собою, не вимагають окремі рахунки для кожного. Або ж першого разу одна особа платить, іншого друга може заплатити. Такої традиції в німців немає.

Пояснюю чому:

1️. По-перше, друзі для німців не такі важливі, як родина. Краще видатити кілька зайвих євро на жінку, дитини чим на друзів.

2️. По-друге, жінки завжди в товаристві чоловіків платять самі за себе, щоб показати свою самостійність, незалежність, платоспроможність. Це чоловіки вже давно знають, тому й не намагаються платити за них.

3️. По-третє, інколи для німців не в пріоритеті видавати багато коштів на ресторани, а а зібратися з друзями та затишно порозмовляти хочеться. Важливішою може бути подорож, автівка чи будь-що інше, на що саме в цей час потрібно заощадити кошти. В таких випадках можна піти з друзями в ресторан, але замовити лише першу страву чи тільки напій, тому кожен платить сам за себе.

Зробила опитування серед знайомих німців, з першою та другою причиною 100% всі згідні, третя – 50/50, тобто також має право існування

А ви як платите – разом чи окремо?