Хочете, щоб вас поважали на робочому місці aбо що таке «Small Talk» по-німецьки?

Small Talk – це короткі розмови на робочому місці без глибокого вмісту.

Мета таких розмов – вибудова ввічливих і дружніх відносин з колегами.

Колись в університеті я вивчала етику ділового спілкування і не розуміла кому вона потрібна, тому що у нас теорія дуже відрізняється від практики. Про що говорять на роботі? – Про все і про всіх! Хто народився, хто помер, хто у чому одягнутий, які в кого вдома проблеми. І головне тема обговорення – це колега, якого нема на робочому місці. Чи не так?

В німецькому колективі ви такого не почуєте. Здивовані? І я була перший час також здивована, тому що не чула жодних пліток, пустих розмов і відсутність такту.

Але це не означає, що ви постійно повинні мовчати і навіть під час обідньої перерви нікого нічого не питати. Дуже важливо бути привітним, усміхатися, бажати всім гарного дня і вміти підтримати розмову у колективі, коли це доречно.

Якщо ви хочете вибудувати дружні відносини в колективі, щоб вас поважали, то варто розмовляти тільки на такі теми:

Погода
Професійні питання
Спорт
Театр
Кіно
Подорожі
Діти

Друзі, і це не теорія! Це практика. Спочатку здається, що ти в кіно і всі несправжні, але з часом звикаєш і з легкістю підтримуєш будь-яку бесіду.

Забороняється говорити про:

Релігія
Гроші
Смерть
Політика
Секс
Особисті проблеми

Також не рекомендується обговорювати колег, адміністрацію підприємства. Не потрібно бути дуже допитливим, ставити багато питань або ж довго про себе розповідати, нарікати на роботу, на життя чи другу половинку. І ще саме основне: не можна ніколи нікого запитувати про заробітну плату.

Варто відзначити працьовитість німців, які під час робочого часу можуть навіть ні з ким не розмовляти, а виконувати свою роботу. Вони вважать, що розмови під час роботи знижують працездатність, погіршують концентрацію праці. Які розумні! Ми також так вважаємо, тільки всеодно розмовляємо.

Якщо сказати чесно, то робота у німецькому колективі кардинально відрізняється від роботи в українському. Кожен зайнятий своєю працею, якщо виникають питання, які потрібно разом вирішити, то можна написати мейла колезі, який сидить за стіною, щоб його не турбувати. Всі відносять один до одного з повагою і звертаються на «ти», незалежно кому скільки років. Це дуже класно, тому що відчуваєш себе на рівні з іншими. Хоча є свої особливості офісної роботи, які теж треба пам”ятати.

Якщо навіть у когось день народження, то не може бути навіть мови про «широке застілля» під час роботи. Працівник, у якого день народження, приносить солодощі, на обідній перерві всі його вітають, п′ють каву і до роботи.