Різдво в Німеччині  є найваж ливішим святом в році, під час якого збирається вся родина разом. 

Звичайно, кожна родина має свої традиції, що  зберігаються та передаються з покоління в покоління та можуть між собою відрізнятися.  

Проте є кілька основних різдвяних традицій, які німці дуже люблять і бережуть. 

Advetszeit – час Адвента 

Різдво в Німеччині – це не тільки Святвечір та два інші різдвяні вихідні дні. 

Різдво розпочинають святкувати за чотири тижні до Святвечера, точніше за чотири неділі. Перша неділя називається Перший Адвент. Саме в цю пору відкриваються Різдвяні ярмарки, вулиці міст декорують вогниками, з вікна кожного будинку мерехтять гірлянди . Всі міста оживають, ніби в різдвяних казках. В перший Адвент за традицією запалюють першу свічку Адвента. 

Adventskranz – Віночок Адвента

Віночок Адвента – це вінок з ялинкових гілок, в яких вплетено чотири свічки. Кожного  Адвента запалюють  одну свічку, а в Святвечір – всі чотири, що символізує світле свято Різдво Христове. Основними кольорами Адвенту під час прикрашання вінків, різдвяних базарів та  домівок здавна є червоний (як символ крові Христа) та зелений (символ вірності вірян Христу і його вірності вірянам, символ надії).

За традиціє в цей час всі часто зустрічаються з друзями, родичами, купують подарунки для близьких. Холодними зимовими вечероми родини збираються  разом та  печуть різдвяну випічку – печиво, штолен, кекси та п’ють глінтвейн. Обов`язковою традиціє є всією родиною відвідати  різдвяний  ярмарок та скоштувати різних смаколиків. 

Adventskalender – Різдвяний календар

Ще однієї найулюбленішою традиціє дітей є Adventskalender (Різдвяний календар) — це спеціальний календар, який показує час, що залишається до Різдва.  Різдвяний календар має 24 дні, його  дарують діткам 1 грудня. Кожен день дитина відкриває один день, отримує маленький подарунок і рахує дні до одного із найважливіших християнських  свят – Різдва.

Nikolaustag – день Святого Миколая

Oдин важливим святом перед Різдвом  є день Святого Миколая (Nikolaustag). Святий Миколай був римським  християнським священиком грецького походження, все що він заробляв та отримував –  віддавав дітям, бідним та знедоленим. Помер  6 грудня за григоріанським календарем. Саме в цей день до слухняних діток в ночі приходить Святий Миколай та залишає солодкі подарунки в їх чобітках. 

Heiligabend – Святвечір 

Важливішого свята як Святвечір в Німеччині не існує. Проте  цей день не є повністю вихідним. Відповідно до законодавства всі працюють до 14.00 години

Після того, як протягом чотирьох тижнів випито велику кількість  глінтвейну, подарунки куплені, будинки прикрашені –  родина збирається разом в один із найважливіших християнських свят. Багато родин саме в цей день разом декорують різдвяну ялинку, вітають один одного зі святом, дарують подарунки та збираються за святковим столом,  читають  різдвяні історії, співають пісень.    Традиційною різдвяною  їжею є запечена гуска із кнедлями.