Збераєтеся відвідати Берлін та не знаєте з чого розпочати знайомство із ним?

 

Підготувала топ-20 місць, які варто відвідати.

 

Берлін  цікаве та контрастне місто. Його не можна назвати типовою Німеччиною, адже, мені здається, що німців в ньому менше, ніж іноземців. Через велику кількість туристів, безхатченків, яких дуже багато в самому центрі, виглядає трохи брудним, якщо порівняти із Франкфуртом, Штутгартом чи Гамбургом. Хоча Німеччина не завжди була чистою, були часи, коли сміття викидали на вулицю або в ліс.

Радянська влада залишила чималий слід після себе. Це дуже помітно в архітектурі міста. Чого тільки варта одна вулиця Франкфурталле, яка в 1949 році була перейменована в Сталіналле до 70-річчя Сталіна, але пізніше назву змінили знову.

Що варто відвідати в Берліні?

1. Рейхстаг  розпочніть з нього, заздалегідь зареєструйтеся онлайн, щоб піднятися до знаменитого скляного купола будівлі — звідти відкривається чудовий краєвид на місто.
Колись ця будівля була символом нацизму і перемоги над ним у Другій світовій війні. Сьогодні ж Рейхстаг — це чинна будівля німецького парламенту і найвідомиший орієнтир в Берліні.

2. Бранденбурзькі ворота.
Вони знаходяться неподалік Рейхстагу.
Символізують об’єднання західної та східної Німеччини. Побудовані у XVIII столітті, є головною візитною карткою Німеччини.

Інколи вулиця 17 Juni, яка лежить на захід від воріт перекривається і біля основного символу об’єднання Німеччини проводять різні фестивалі, святкування нового року або ж німці збираються разом переглядати футбольний матч. Я б не рекомендувала туди йти. Через велику кількість людей майже нічого не видно. До того ж перевірок треба пройти чимало.

3. Меморіал пам’яті жертв Голокосту.
Знаходиться в 100 метрах від Брандебурських воріт. Це більш як 2000 бетонних плит, які є різної величини та присвячені загиблим під час Голокосту євреям. Просто затамуйте подих та подумайте про те, що німці визнали свою провину і показують це всьому світу. Можете походити поміж цих плит, але ні в якому разі не ставайте на них ногами.

4. Берлінська стіна
Рекомендую відвідати інформаційний центр стіни на Bernauer Straße 111. Там є реальний приклад однієї із найжахливіших вигадок людства, який забрав тисячі життів. А в інформаційному центрі можна побачити історію створення, випити кави та відпочити.

5. Музейний острів
Світова спадщина ЮНЕСКО. Музейний острів складається із п’яти музеїв  Музей Боде, Пергамський музей, стара Національна галерея, Старий музей та Новий музей.

6. Берлінський собор
На Музейному острові знаходиться також
найбільша протестантська церква Німеччини, що входить до Євангелічної церкви Німеччини. Берлінський собор також є візитівкою Берліну. Обов’язково підніміться на верх Собору, де відкривається чарівні пейзажі міста

7. Берлінська телевежа
В кількох метрах від Берлінського собору знаходиться Александрплатц, на якому неможливо не помітити телевежу.
Це найвища споруда Німеччини та четверта за висотою в Європі. В рік завершення будівництва берлінська телевежа була другою за висотою телевежею світу. Телевежа в інтернаціональному стилі була збудована в другій половині 1960х років. В куполі телевежі знаходиться ресторан із панорамними вікнами. Не втратьте шанс помилуватися Берліном з висоти пташиного польоту.

Для любителів шопінгу на Александрплатц, є великий торговий центр Alexa, на останньому поверсі якого можна смачно та недорого перекусити.

8. Палац Шарлоттенбург або Замок Шарлоттенбург — один з найвишуканіших прикладів архітектури бароко в Німеччини. Палац був побудований за розпорядженням дружини Фрідріха I, королеви Софії Шарлотти. Головний вхід в замок має 48-метровий купол, увінчаний позолоченою статуєю Фортуни.

9. Ботанічний сад Берліна — найбільший ботанічний сад Німеччини має площу понад 43 га і близько 22000 видів рослин. Належить до Вільного університету Берліна. Має також Ботанічний музей. Сад і Музей відвідують щорічно пів мільйона відвідувачів.

10. Акваріум Берліну
Один із найкращих акваріумів Європи.  Заплануйте собі кілька годин, щоб насолодитися різноманіттям риб та інших тваринок

11. Classic Remise
Так званий музей ретро-автомобілів. Насправді це  майстерня та сервісний центр різних автомобілів, куди безкоштовно можна піти подивитися на старі та нові моделі залізних коней. Там цс цікаві експонати автівок різних епох.

12. Checkpoint Charlie
Один з найвідоміших пунктів перетину кордону між Східним і Західним Берліном під час Холодної війни. Знаходиться на вулиці Фрідріхштрассе, на перетині з Ціммерштрассе, прямо в центрі Берліна, розділеного тоді Берлінською стіною.

13. Потсдама платц – панорамний будинок
Якщо хочете побачити Берлін з висоти 25 поверху, випити каву та насолодитися пейзажами, то мандруйте до Kollhoff Tower. Одним із найшвидших ліфтів Європи вивезе вас за 20 секунд на 25 поверх.

14. Автобус 100 або 200
Скористатися поїздкою звичайних двоповерхових міських автобусів 100/200, які можуть для вас бути безкоштовними, якщо ви маєте добовий квиток. Ці автобуси проїжджають біля багатьох цікавих та історичних місць. Автобус 100 їде від Александерплатц до Зоопарку, 200 – майже той самий маршрут, тільки ще заїжджає на Потсдама платц та рухається до парку на Фрідріхсхайм.

15. Зоопарк
Один із найбагатших зоопарків Німеччини знаходиться у Берліні. Якщо ви подорожуєте з дітьми, обов’язково зазирніть туди. Хоча дорослим там теж буде цікаво.

16. Найбільший динозавр у світі
Його ви можете побачити одному із найбільших музеїв природознавства, який заснований у 1889 році. Його колекції налічують понад 30 млн об’єктів.

17. Відпочити на Темпельхоф
З 2008 року аеропорт Темпельхоф закритий. Територія аеропорту зараз доступна для місцевих жителів та туристів для відпочинку. Там можна відпочити, зробити пікнік. Дуже часто проводяться там різні події

18. Сади світу – Garten der Welt
Це надзвичайно цікавий парк, де створені різні сади світу. Влітку часто проводяться різні події. На фунікулері зможете побачити, яких масштабів є насправді цей парк, що розташований посеред міста.
Але майте на увазі, щоб все оглянути необхідно щонайменше півдня.

19. Потсдам
Обов’язково відвідайте Потсдам, коли будете у Берліні.
Потсдам  столиця федеральної землі Бранденбург, один із найпрекрасніших міст Німеччини. Потсдам знаходиться у 24 кілометрах на південний захід від Берліна.
Місто відоме завдяки своїй історій, де знаходиться велика кількість замків і величезні парки.
З 1990 року Потсдам входить до спадщини ЮНЕСКО як місто світового історичного значення, де знаходиться осередок численної кількості пам’яток культури.

20. Кожної пори року в Берліні проходять ярмарки  це може бути різдвяні ярмарки взимку, весною – Frühling Fest, влітку – Summer Fest або Oktoberfest осінню. Приділіть кілька годин, щоб відвідати їх та поласувати німецькими смаколиками.

Крім перерахованих двадцяти пунктів ви можете відвідати дискотеки – одна із найбільших – “Matrix”, оперу, театр, концерти, які постійно відбуваються в Берліні, балет або мюзикл.