Лікарі в Німеччині є одними з найпрестижніших та високооплачуваних спеціальностей. Але, не дивлячись на це, Німеччина має кадрову нестачу в медицині. Це зумовлено тим, що молодь стала менше обирати медицину для навчання, бо вивчитись на лікаря складно і довго. І з часом зростає кількість людей, які потребують медичного обслуговування. Тому багато німецьких клінік готові брати на роботу українських лікарів та молодших медичних працівників. Для українців пропонують достойну заробітну плату і гарні умови праці.

Для працевлаштування лікарем необхідно мати рівень німецької не нижче В1, для молодших спеціалістів достатньо буде рівня А2. Отож, знання мови дуже важливі.

Де працюють медики в Німеччині?

  • В лікарнях – Krankenhaus.
  • В університетських клініках, де також займаються медичними дослідженнями – Universitatsklinikum.
  • У приватних практиках – Arztpraxis.
  • У лікарських товариствах, за наймом або як підприємці – gemeinschaftspraxis.

Також окрім практичної медицини медики можуть працювати консультантами фармацевтичних фірм або чиновниками у сфері охорони здоров’я.

Заробіток лікарів і медичних працівників в Німеччині

Заробітна плата у медиків варіюється і залежить від багатьох факторів. Скільки зароблятиме лікар чи медсестра залежить від місця роботи, кваліфікації, стажу роботи. Здебільшого у всіх клініках зарплата для медиків нараховується згідно тарифної угоди – Tarifvertag.

Скільки заробляють лікарі в Німеччині:

Спеціальність Заробітна плата брутто
Головний лікар 8300-24000
Завідуючий відділенням 8000-12000
Лікар-спеціаліст 5500-7200
Молодший співробітник, інтерн 4000-4600