І багато хто задається питанням як офіційно поїхати в Україну і не втратити при цьому свій статус і соціальні виплати.
Чи можна українським біженцям в Німеччині їздити до України
Якщо ви плануєте поїхати з Німеччини на короткий час, то статус на перебування в Німеччині не втрачається. Однак дозвіл на перебування можуть анулювати якщо ви перебуватимете поза межами Німеччини більше 6 місяців. Також позбавити посвідки можуть у разі виїзду на короткий̆ строк з «неповажної причини», яка є нетимчасова. Це, наприклад, для навчання або догляду за членом родини або роботи в Україні.
Якщо ви їдете у короткострокову поїздку, то зніматися з реєстрації непотрібно. Але обов’язково слід повідомити про це ваш Джобцентр. У кожній землі можуть бути свої особливості, тому краще дізнайтеся правила та виключення, які діють за вашим місцем перебування.
ЧИ ПРОДОВЖАТЬ ВИПЛАЧУВАТИ ДОПОМОГУ ПРИ ВИЇЗДІ З НІМЕЧЧИНИ?
Допомога з безробіття, яка надається українським біженцям відповідно до 24 § буде виплачуватись й надалі, але тільки якщо поїздка додому триватиме не довше трьох тижнів.
Всього на рік дозволено перебувати в Україні три тижні або 21 день, це включаючи вихідні та державні свята. Якщо подорож триватиме від трьох до шести тижнів, Центр занятості – Джопцентр може виплатити допомогу лише за три тижні.
Якщо ваша поїздка буде довше, ніж шість тижнів, то фінансову допомогу виплачувати не будуть упродовж усього цього часу. Після повернення вам треба буде знову подати заяву на оформлення допомоги.
Хто повертається повністю в Україну, не буде отримувати матеріальну допомогу і мусить знятися з обліку.
Якщо ви отримуєте фінансову допомогу з безробіття і хочете поїхати на деякий час з Німеччини, треба вчасно повідомити про це Jobcenter. Центр занятості повинен дати дозвіл на вашу відсутність. Інакше ви можете втратити ваші виплати і матиме проблеми з вашим Jobcenter.