У Німеччині є обов’язкова плата за теле- та радіомовлення, яку зобов’язані платити жителі країни. Цю абонплату Rundfunkbeitrag сплачують люди, які навіть не мають власного житла, а лише орендують його. Якщо ви не маєте телевізора чи не користуєтесь радіоприймачем ця платіжка всерівно вам буде приходити.

Rundfunkbeitrag стягується з квартири, незалежно від кількості мешканців. Внесок складає 18.36 євро на місяць і зачасту плата стягується раз в квартал (раз в три місяці) з вашого платіжного рахунку.

Для багатьох верств населення, у тому числі одержувачів Bürgergeld (HARZ 4 або SGB II ALG II) – простіше кажучи, для тих, хто зареєстрований в Jobcenter – передбачено звільнення від щомісячної оплати за радіо та телебачення.

Зазвичай, коли ви отримуєте Bescheid від Jobcenter – разом вам присилають листок з інформацією та даними, які потрібно відправити до Rundfunk Німеччини. Цей документ називається – Befreiung von der Rundfunkgebührenpflicht.  

Якщо ви винаймаєте квартиру і прописалися в ній, то ви або вже отримували або через якийсь час вам прийде лист із рахунком на оплату. Найголовніше в ньому – ваш номер (Beitragsnummer). Це ваша реєстрація.

Інструкція як отримати звільнення від оплати, якщо ви не маєте змоги сплачувати рахунок:

1. Заходимо на сайт https://www.rundfunkbeitrag.de, обираємо розділ «Befreiung/Ermäßigung beantragen»:

2. Обираємо причину звільнення від сплати внесків, наприклад «sozialen Gründen»:

3. Уточнюємо причину звільнення, наприклад Burgergeld (fruher ALG II) – тобто перебуваєте у службі зайнятості Jobcenter:

4. Вносимо персональні дані:

5. Перевіряємо внесені дані. Якщо все правильно – натискаємо „Antrag stellen“ (подати заяву):

6. Далі вам пропонують роздрукувати бланк заяви, яка автоматично створилася сайтом. Жовтим маркером виділено, копію яких документів необхідно додати до заяви (від Sozialamt або Jobcenter).

7. Натискаємо на „Drucken“, роздруковуємо та обов’язково підписуємо:

8. Зазвичай від Jobcenter присилають документ, так зване «звільнення від плати, тоді ви прикладаєте його до цього документу і відправляєте на адресу:

ARD ZDF Deutschlandradio

Beitragsservice

50656 Köln.

9. Через деякий час поштою отримуємо дев’ятизначний номер клієнта та підтвердження про звільнення від плати.