Німці дуже полюбляють сімейні свята і традиції. Незабаром у Німеччині відзначатимуть Різдво, яке вважається одним із найпопулярніших сімейних свят. Його святкування має безліч символічних звичаїв, які німці зберігають і передають з покоління в покоління. Ось кілька цікавих традицій, які люблять самі німці і приїжджають побачити туристи.

Різдвяні ярмарки

Різдвяні ярмарки в Німеччині символізують початок святкового періоду. Вони зазвичай відкриваються за місяць до Різдва. Маленькі будиночки з глінтвейном і пряниками, а також святковими сувенірами та солодощами. Найбільш цікавими вважають ярмарки в Аугсбурзі та Штутгарті, вони вирізняються особливою атмосферою.

Різдвяний календар

Прекрасним різдвяним звичаєм в Німеччині є адвент-календарі. Вони бувають різні, головна їх особливість, що вони складаються із 25 віконечок, в кожне з яких захований якийсь сюрприз. Адвент-календарі бувають дуже різноманітні. Можуть бути із солодощами, дитячими подарунками, прикрасами, косметикою і взагалі чого душа забажає. Придбати їх можна як онлайн, так і в різних магазинах. Адвент починається 1 грудня і завершується в переддень на Різдво. Відкриття подарунків кожного дня до Різдва є частиною передріздвяної підготовки і святкового настрою.

Вінок Адвент

Ще одна домашня традиція німців у різдвяний час – це різдвяний вінок. Чи не в кожній німецькій домівці ставлять святковий вінок з хвої, який прикрашений шишками, стрічкми і різними декоративними елементами. В його основі обов’язково знаходяться чотири свічки, які німці починають запалювати з четвертої неділі перед Різдвом, Щонеділі родини запалюють по одній із чотирьох свічок, аби перед святом горіли одночасно всі чотири.

Святвечір

Святвечір, який припадає на 24 грудня, є кульмінацією передріздвяного періоду. Віруючі родини йдуть до церкви, або раннім вечором, або опівночі. Однак Різдво в Німеччині відзначають також сім’ї, які не ходять до церкви. Цей день традиційно є сімейним і вся родина збирається на спільну вечерю. Вже цього дня багато хто обмінюється подарунками і особливо цей час чекають діти, яких ніколи не залишають від презентів. Деякі сім’ї співають традиційні різдвяні пісні і грають на музичних інструментах.

Різдвяний штолен і запечений гусак

Німці люблять готувати традиційні страти до святкового столу. Головними атрибутами застілля є запечений гусак і традиційний німецький десерт – штолен. Вже задовго до початку свят в німецьких магазинах продаються різні форми, підставки, і святкові таці для подачі страв.

Святкова ялинка

На Різдво майже кожна сім’я в Німеччині ставить вдома ялинку. Дерево традиційно прикрашають гірляндами, іграшками й шоколадними прикрасами.  Різдвяні ялинки також ставлять у центрі міст, і кожна з них по-своєму особлива та святкова.

Загалом грудень для німців – це особливо прекрасний період. Цей час сповнений святковою метушнею, підготовкою до свят й очікуванням Різдва.