Ви часто питаєте та дискутуєте про життя в Європі, зокрема у Німеччині, і життя в Україні.

Порівнюєте соціальні звички, культуру і поведінку європейців.

Не захищаю нікого та не заперечую ваші погляди. А ділюсь досвідом прожитого життя у Євросоюзі!

Отже, сьогодні про життя емігрантів.

Я виділила для себе три особливості, на які варто звернути увагу людині, яка хоче жити за кордоном.

1.Мова

2.Робота

3.Соціальне середовище

МОВА

Коли не знаєш мови країни, то відчуваєш якийсь дискомфорт.

З часом вивчаєш мову, розумієш все довкола, тебе розуміють, звертають увагу лише на акцент інколи, що ти не корінна жителька.

Але я виросла в селі Вінницької області, де всі розмовляють суржиком, інколи вживала слова місцевого діалекту, хоча я ніколи не думала, що це діалект. Багато раз чула у свою адресу: «Ти що з села?», «Одразу помітно по твоїй вимові, що ти з села!»

Тобто увага до мови у мене була також в моїй країні. У Вінниці колись сказали: «Нет, на работу не возьмем, плохой русский у вас».

Надмірна увага до рідної мови в своій країні виробила в мене певний імунітет, мене не хвилює вже давно, що моя вимова відрізняється від вимови інших.

Це допомогло мені й у інших країнах. Не маю жодних проблем з тим, що я можу щось не правильно сказати, не зрозуміти, перепитати. Я не місцева жителька, ніколи нею не буду. Та не прагну нею бути.

РОБОТА

Де легко знайти достойну роботу? В рідній країні легко знайти роботу?

Звичайно, ні! Всі хочуть, щоб ви були спеціалістом у певній галузі, знали мову, тоді можна знайти роботу. Якщо диплом ваш дозволяє конкурувати із місцевими спеціалістами, можна шукати роботу одразу.


СОЦІАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Труднощі можуть виникати, коли людина не звикла вирішувати свої проблеми. Наприклад, мама – лікар, тато – суддя. Людина в 30 років не знає, що таке сидіти в спільній черзі, що таке дзвонити та домовлятися в податковій про зустріч, не дотримується закону в т.д.

Тоді, звичайно, в розвинутих країнах Європи важко, треба бути як всі. Бачила я кілька таких осіб, яким важко давалося вирішення власних проблем відповідно до діючого законодавства.

Для мене особисто життя в Німеччини нічим не відрізняється від життя у рідній країні.

Працюєш, вчися, маєш друзів, відпочиваєш, вирішуєш власні проблеми, зустрічаєшся з родиною кілька разів на рік – все як рідній країні.

Надіюся, дала вичерпну відповідь на запитання. Якщо ні – із задоволення можу доповнити розповідь.

Друзі- емігранти, що можете додати?