Інколи мені здається, що в минулому житті я була корінною німкою.
Правила, дисципліна, пунктуальність, чіткість поставлених завдань та їх виконання – це для мене найважливіше ще з дитинства.
У цій статті хочу розповісти про

Топ-5 лайфхаків, як бути найпродуктивнішим по-німецьки

Що ж таке продуктивність праці в загальному?

Продуктивність – це показник трудової діяльності працівників. Характеризує кількість продукції, виробленої за одиницю часу, або витрати часу на виробництво одиниці продукції.
Це якщо з наукової точки зору.
За останніми дослідженнями німецька продуктивність перевищує українську в багато разів.

Чи буває у вас таке, що протягом дня чи тижня ви багато працювали, а результатів не видно?
Сили втратили, мотивації немає, а роботи ще залишається дуже багато.
Саме тоді, коли не видно результатів нашої роботи – продуктивність на нулю.

Підхід до праці в німців інший. Дотримуватися всіх встановлених та запланованих термінів є дуже важливим. Це перше, на що я звернула увагу.  Наприклад, виконати будь-яку роботу, замовлення або хоча б вчасно прийти на зустріч.

Не дарма німці вважаються однією із найпунктуальніших націй світу, адже вони бережуть свій час та навчають інших берегти та правильно використовувати кожну хвилину.

Тому лайфхак номер один:
Бережіть та використовуйте час за призначенням

Тут я навчилася не запізнюватися, виходити з дому завжди вчасно. Хоча раніше також любила бути пунктуальною. В Німеччині до запізнень ставляться по-особливому. Наприклад, перед зустріччю необхідно прийти на 10 хв раніше, щоб підготуватися. Але не раніше, щоб співрозмовник не відчував себе не зручно, що ви вже пів години чекаєте на нього. Якщо ви спізнилися на 2-5 хв та вчасно не повідомили – ніхто чекати не буде, або сприймуть вас як невідповідальну людину.

А як же цього навчитися? Дуже легко! Просто необхідно все запланувати.

Отож, другий лайфхак:
Планування

Звичайно, на кожній роботі у будь-якій країні здебільшого все заплановано – зустрічі, наради, звіти й т.д.

Але домашнього планування мені довелося вчитися тут. Тому зубний лікар та гінеколог заплановані на кожних пів року аж до 2021 року. Чому саме так? Тому що цього вимагає страховка.

Відпустки мають бути завжди заздалегідь заплановані відповідно до законодавства. Наприклад, відпустки на 2019 рік вже планують восени 2018 року.
Всі інші справи німці теж планують – покупки, розваги, зустрічі з друзями, відвідування різних заходів. Це дуже зручно та можна багато справ зробити, якщо заздалегідь їх запланувати. Всі вдома мають великі календарі, які висять на стінах, де все записано, та ще маленькі календарики.

Третій лайфхак:
Зроби один раз, але якісно

Я помітила вже давно, що німці не люблять метушні та все швидко робити. Ремонт невеликої частини дороги неподалік моєї домівки зайняв пів року. Я постійно дивувалася, що там можна так довго робити.
Коли ремонтують квартиру, то по кілька разів перефарбовуються стіни, щоб 100% був однаковий тон фарби.
Якось я спостерігала як німець мив свою автівку, попри те, що вона була, як на мене, вже ідеально чиста, чоловік став ще раз все протирати сухою ганчіркою зовні, щоб не було жодних краплинок від води.
На роботі від вас вимагають якості виконаної роботи, а не швидкості.
Мені колись казали: «Працюй спокійно, без стресу, головне, щоб результат був вартий того»
Інколи бачила, що працівникові давали необмежену кількість часу, але щоб робота була зроблена ідеально. Якщо він не справлявся та хтось мав після нього щось переробити, його звільняли.

Четвертий лайфхак:
Вихідний день проведи з сім’єю

У неділю майже все закрито – магазини, торгові центри, аптеки. Лише лікарні, підприємства безперервного виробництва та деякі сфери послуг працюють (кав’ярні, ресторани, зони відпочинку)
Як це впливає на продуктивність?
Кожній людині необхідно відпочити від звичайних обов’язків протягом тижня. Саме такий день для німців – це неділя. Тому в суботу треба швиденько все необхідне купити, щоб в неділю відпочити – провести час з сім’єю, друзями або почитати книгу, піти в кіно, театр.
Це дуже допомагає налаштуватися на новий робочий тиждень та набратися позитивної енергії.

Звичайно, німці без правил – це не німці.
Добре чи погано – це вже вирішувати кожному особисто. Але я дуже люблю правила, які допомагають вирішувати багато проблем, економити час та бути впевненим у прийнятті будь-якого рішення.

Отож, п’ятий лайфхак:
Намагайся дотримуватися правил

Правила в Німеччині скрізь суворі.
Наприклад, в житлових будинках є тихий час з 22.00 до 6.00, коли забороняється слухати голосно музику, голосно розмовляти на балконах та навіть приймати ванну чи душ. Звичайно, якщо ви працюєте по змінах і можете відповідно договору на роботу довести, що лише близько 22.00 приходите додому, то штрафу можна уникнути. Сусіди викликати поліцію, якщо ви порушуєте тишу.

Комусь видається дивним, дехто взагалі не любить жодних правил, але лише так можна привчитися до дисципліни та організованості.

Як же це використати у повсякденному житті?
Для того, щоб легше було підвищити свою власну продуктивність праці, необхідно навіть для себе встановлювати правила, які будуть вас наближати до поставленої мети. Наприклад, на роботі мені не дозволяють користуватися соціальними мережами, приватним мобільним телефоном, працівник має бути сконцентрований повністю на роботі.
Коли я вдома хочу щось зробити чи виконати завдання, я з легкістю відключався від інших справ та займаюся однією протягом встановленого для себе часу.

Читати також 

5 особливостей офісної роботи в Німеччині