Пиво та Німеччина, слова які стоять поряд, коли ми говоримо про німців. Вони дуже полюбляють і пити, і виготовляти цей напій. Тож ділимося з вами цікавими фактами про пиво.

  1. Традиційний рецепт пива

У Баварії є закон про чистоту пива, який прийнято в 1516 році. Відповідно до якого для виробництва пива повинні використовуватися лише вода, ячмінний солод, дріжджі і хміль. В минулому столітті в Німеччині стали продавати пиво з додаванням інших інгредієнтів. Але крафтові німецькі пивовари досі варять пиво за традиційним рецептом. Таких високо цінують пивні гурмани.

  1. Берлін – столиця пива

Випити пиво в Німеччині можна всюди, але особливо багато пивоварень в Берліні. Особливою популярні у столиці такі пивоварні, як Schoppe Bräu, Heidenpeters, Ale Mania, BrauKunstKeller, Crew Republic.

  1. Німці виготовляють пиво для всього світу

У всьому світі виробляється 15 тисяч сортів пива. Третина з них – в Німеччині. Тут налічується півтори тисячі пивоварень. Наприклад, у 2018 Німеччина була найбільшим виробником  пива, а саме було виготовлено 8,3 мільярда літрів (або 21% від загального обсягу виробництва в ЄС). Іншими словами, приблизно кожна п’яте пиво, вироблене в ЄС, з Німеччини.

  1. Локальні сорти

Замовляючи у німецькому ресторані пиво вам обов’язково запропонують локальний сорт, який виготовляється в цих місцевих: в Мюнхені – традиційне для баварців пшеничне пиво (Weizenbier), в Кельні – кельнське пиво (Kölsch), а в Гамбурзі – пиво бренду Astra, в Дюссельдорфі – місцевий альтбір (Alt-Bier). Але якщо ви в Мюнхені захочете випити якийсь інший сорт, то його там може не бути.

  1. Пиво з правильного посуду

Для кожного сорту німецького пива призначена особливий посуд. Kölsch, наприклад, п’ють зі спеціальних тонких склянок (Kölner Stange) на 0,2 літра, пшеничне Weizenbier – з високих півлітрових або літрових келихів, розширених догори, а Pils – з келихів у формі тюльпана. Тому по формі стакана можна здогадатися, що за напій вам пропонують.

  1. Міцні сорти

У більшості сортів німецького пива здебільшого п’ять відсотків алкоголю. Однак в Баварії пити пиво потрібно обережно. У місцевих пивоварів вміст алкоголю інколи може бути шість відсотків або й більше.

  1. Пивні коктейлі

Пити пиво в чистому вигляді – це звична справа. Але багато німців люблять змішувати його з іншими напоями. Найпопулярніший пивний коктейль – це радлер (Radler). До його складу входять пиво і лимонад. Дехто також любить суміш пива з кока-колою.