От я все пишу, що в Німеччині  так класно та все добре.
Проте є те, що мені не подобається та інколи дратує.

Нижче подані, на мою думку,  5 негативних фактів.

1. Можливість не працювати та бути забезпеченим від держави.

«Що ж тут поганого?» – подумаєте ви. Рівень безробіття справді низький, проте є ті, хто взагалі не працюють роками. Отримують допомогу по безробіттю, держава оплачує інтернет, телевізор, навчання та все інше. І так люди живуть роками. Чому не зробити закон, відповідно до якого можна було б лише не працювати 2-4 роки, а потім змушували йти людину до праці ?

2. Оплата телебачення і радіо обов’язкова всім, незалежно від того є в тебе телевізор чи нема, слухаєш радіо чи ні.

3. Договора на квартири, телефони, фітнес-центри підписуються на роки.

Якщо хочеш щось змінити, необхідно повідомити у зазначений у договорі термін, наприклад,  за  6-8 місяців, а інколи й за рік. Якщо не повідомили та хочете вже щось змінити, доведеться платити протягом визначеного договором часу.

4. Важко знайти спільні інтереси із німцями.

Вони звикли по іншому думати, мають інші проблеми. Стрес на роботі – це дуже багато роботи  або хтось щось не так сказав. Через стрес йдуть на лікарняне, тому що важка моральна робота – по 6-8 годин працювати, хоча отримують зарплати, їздитять у відпустки і т.д. Я б їм могла про стрес трохи більше розповісти, але не зрозуміють.
«Ти 40 хвилин їдеш на роботу? Кожен день? Ще й по 8 годин працюєш?» – запитують інколи та дивуються.

Хочеться відповісти: «Я ж їду, а не йду! Колись годину йшла, ще 40 хвилин їхала, нічого страшного, осінню та весною ще в мокрому взутті цілий день сиділа» – проте мовчу, не зрозуміють…

5. На будь-які зустрічі треба чекати визначеного часу, домовитися, запланувати, все запам‘ятати та не забути.

Хотіла собі пірсинг зробити, але дуже боялася. Прийшла в салон, вони мене записали, а я до зазначеної дати стала ще більше боятися тому не пішла. Поїхали в Україну, наважилася, пішла в салон, швидко зробила і все. Без жодної черги.

 

А що вам не подобається в Німеччині?