Система освіти в Німеччині значно відрізняється від української. На перший погляд все незрозуміло, але коли заглиблюєшся в сам процес, то одразу помічаєш, що будь-яке навчання складається з 60 % практики. 

Ausbildung – це середня спеціальна освіта для різних галузей промисловості, будівництва, транспорту, економіки, права, педагогіки  та медицини. 

 

Близько 75-80% німців обирають середню спеціальну освіту.

 Це такі спеціальності: державний службовець, фармацевт, логопед, вихователь, медсестра, електрик, будівельник, інформатик, правець, офісний працівник, механік, фінансовий помічник та багато інших. 

Навчання поєднане з практикою. Студент (або німецькою – Azubi) два рази на тиждень відвідує навчання, а три рази – працює на підприємстві відповідно до обраної професії. 

Ви можете записати – як студент, який нічого ще не вміє, може працювати? 

 

У нас на підприємстві в адміністративному відділі є три студента, вони виконують всю дрібну робота: відповідають на телефонні дзвінки, опрацювують вхідну та вихідну кореспонденцію, роблять різні замовлення. Виконують спочатку таку роботу, що не потребує особливих професійних навиків. А другий-третій  рік навчання отримують більше обов`язків відповідно із навчальним планом. Якщо керівник підприємства задоволений роботою студента, він може його взяти на роботу одразу після навчання. 

 

Студент отримує заробітну плату від підприємства або установи, де працює. Кожен рік виплата трохи  збільшується, для  різних спеціальностей сума місячної виплати різна. Наприклад, студент, який навчається на  банківського працівника перший рік буде отримувати 973 євро в місяць, другий рік –  1030 євро, третій – 1093 євро (станом на 2018 рік). 

Перукар буде отримувати значно менше (406/526/632 євро відповідно за кожен рік).

 

 

Таким чином вирішено питання  фінансування навчання в країні. Все навчання безкоштовне,  а за роботу, яку виконує студент, отримує кошти, яких вистачає на життя. 

 

Всю інформацію про спеціальності та заробітні плати можна дізнатися на сайті https://www.azubiyo.de/

 

Найважливіше є те, що при такій системі освіти можна  дійсно ознайомися із своєю майбутнього професією, вчитися виконувати свої прямі обов`язки та знати, що саме  чекає після навчання.