Багатьох українців, які переїхали в Німеччину турбує питання пенсій. Особливо це актуально для людей передпенсійного та пенсійного віку. Тож, давайте розбиратися.

Кожна людина, яка проживає в Німеччині та офіційно працює повинна бути соціально застрахована. Вона стає учасником системи обов’язкового пенсійного страхування і сплачує внески до пенсійного фонду. Тому робимо висновок, що усі хто працює в Німеччині мають право отримати німецьку пенсію.

Скільки треба працювати, щоб отримати пенсію в Німеччині?

Але є свої нюанси та вимоги. Пенсію з обов’язкового пенсійного страхування отримують лише ті особи, хто щонайменше 5 років сплачував внески, тобто має 5 років професійного стажу саме в Німеччині. До періоду сплати обов’язкових пенсійних внесків під час роботи також входять, наприклад, періоди відпустки з догляду за дитиною, в які також сплачувались обов’язкові внески.

У скільки років можна отримати пенсію в Німеччині?

Таким чином, право на пенсію можуть отримати громадяни України, які працюють у Німеччині, якщо вони виконують умови страхового права для отримання відповідної пенсії. При цьому для них діє той самий пенсійний вік, що і на громадян Німеччини, який залежно від виду пенсії за вислугу років, становить від 63 до 67 років.

Яка пенсія в Німеччині?

Скільки буде пенсія розраховується дуже індивідуально. Це залежить від багатьох факторів: скільки ви заробляли, в якій сфері працювали та скільки маєте робочого стажу.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Німецького фонду пенсійного страхування.