Через ці 5 правил українці 100% не будуть жити в Німеччині!

Ми не звикли до елементарних правил поведінки в суспільстві.  У нас, звичайно, є правила, закони, але їх майже ніхто не дотримується.  Ніхто не зважає на сусіда, на швидкість на дорозі, на сміття, яке не можна викидати на узбіччя доріг. А в країнах Європи все по іншому. Тут потрібно дотримуватися правил поведінки і законів.

Отже, ось п′ять правил, які дууууже не подобаються нашим співвітчизникам 🙂

Правило 1. Тихий час.

З 22.00 до 6.00 не можна голосно розмовляти, слухати музику. Тим, хто тільки приїжджає в Німеччину, дуже не подобається це правило. У нас ніхто не дивиться на годинник, коли гучно розмовляє, дивиться телевізор, який чують всі сусіди або грюкає дверима. Ніяких гучних вечірок, днів народжень не можна влаштовувати тут до ранку. І це стосується не тільки квартир, але й приватних будинків. Звичайно, якщо поблизу вас не живуть сусіди, яким ви можете заважати, то можна не дотримуватися цього правила. Навіть по населених пунктах з 22.00 до 6.00 встановлена швидкість руху автівок не більше 30 км/год. Спочатку дуже важко звикнути, до того, щоб дотримуватися тиші після 22.00. Але таким чином ми вчимося поважати інших людей, які проживають поруч. Коли вже звикаєш до цього правила, і знаєш, що після 22.00 години можна з легкістю заснути і ніхто тобі не буде заважати, то дуже важко повертатися в Україну на кілька днів, де ніхто ні на кого не зважає.

Правило 2. Неділя – вихідний.

У неділю всі магазини, торгові центри закриті, тому купити щось терміново неможливо. Це також спочатку у деяких  приїжджих людей викликає роздратування. Ми не звикли планувати, що нам потрібно купувати, тому що у будь-який день навіть о 21.00 годині  можемо вийти швидко в магазин купити борошна чи цукру. А тут такої можливості немає, і всім в неділю завжди спочатку чогось не вистачає. Але з часом людина звикає, вчиться планувати, що їй необхідно купити в суботу, а неділю проводить з сім’єю.

Правило 3. Сортування сміття.

Це навіть важко спочатку уявити, що сміття потрібно сортувати! 🙂

Але тут всі сортують сміття.

Сміття потрібно розділяти на п’ять груп:

  • органічне
  • пластик
  • папір
  • скло (в свою чергу скло розділяють на три види – прозоре, коричневе, зелене)
  • габаритне (меблі, техніка, великі речі) – спочатку необхідно подзвонити в спеціальну службу, повідомити, що ви бажаєте викинути, потім вони приїдуть заберуть.

Правило 4. Вживання алкоголю і паління в громадських місцях.

Попри те, що в Німеччині багато осіб палить і самі німці дуже люблять пиво, тут не дозволяється палити і розпивати алкоголь, де кому заманеться. Для цього відведені спеціальні місця. Ви не побачите на зупинках громадського транспорту чи  на вулицях осіб, які палять або п’ють пиво. За це передбачено штраф. Потрібно з повагою відноситися до людей, які вас оточують.

Це, звичайно, теж не подабається нашим землякам. Була я свідком ситуації, коли знайомі з України приїхали в Берлін на кілька днів, і ми стояли на зупинці громадського транспорту, тільки чоловік почав палити цигарку, як до нього одразу підійшла служба, яка забезпечує порядок в громадських місцях і чемно попросили на палити, хоча я спочатку попереджувала. Чоловік, звичайно, викинув цигарку, але цілий день скаржився на те, що навіть палити тут не можна 🙂 І як тут взагалі можна жити?!

Правило 5. Швидкість на дорогах

На 70% автострад в Німеччина дозволяється безлімітна швидкість їзди. Увага! Потрібно дивіться на дорожні знаки! Німці мають дуже велику кількість дорожніх знаків і фоторадарів. Фоторадари є скрізь – в місті, на автострадах, а інколи навіть на світлофорах. За те, що ви проїхали на червоне світло і цьому є підтвердження з фоторадара – забираються права! Перевищення швидкості на 10 км/год коштує від 10 до 20 євро. Лист з фотом приходить вам по пошті. Якщо хтось інший їхав вашою автівкою, то лист зі штрафом всеодно приходить вам, де потрібно вказати повністю всі дані водія і номер прав або ж самому заплати.

При перевищені швидкості в два рази дозволеної, права також забираються. І потрібно підмітити, що по місту дозволена швидкість до 50 км/год, біля шкіл, дитячих садків і в селах – до 30 км/год, за містом – 70-90 км/год, і лише на автострад дозволяється більше 90 км/год. Розмови по телефоні під час їзди, звичайно, забороняються, а ремні безпеки завжди у всіх повинен бути застебнутий.

І тепер уявляємо середньостатистичного українського водія, який виїхав на дороги Німеччини 🙂  Продовження своєї уяви напишіть в коментарях …

Як вважаєте, можуть ці правила прижитися в нас?