Якщо ви випадково втратили дозвіл на перебування, Aufenthaltserlaubnis, то в цій ситуації важливо без зволікання звернутися до відповідної іноземної установи, яка називається Ausländerbehörde і яка видавала вам цей документ, важливо оперативно їх проінформувати про втрату.

Значення немає, чи був дозвіл представлений у формі пластикової картки чи був відпечатаний в паспорті, повідомляти про його втрату обов’язково незалежно від форми. Якщо ви втратили лише додатковий папірець Zusatzblatt (додаток до дозволу), то все стає трохи простіше. Вам просто потрібно звернутись до служби Ausländerbehörde і подати заяву на отримання нового додатка.

До поліції варто звертатися якщо ваш дозвіл на перебування було викрадено. Щоб знайти потрібний вам відділ поліції, що найближче знаходиться до вашого дому чи місця перебування скористайтеся сайтом polizei.de.

Якщо ви втратили український закордонний паспорт, негайно розпочніть процедуру його відновлення.

Для цього:

  1. Зверніться до німецької поліції та повідомте про втрату закордонного паспорта.
  2. Розпочніть процедуру оформлення нового закордонного паспорта в Німеччині. Це можна зробити в дипломатичних установах України (контакти). Віднедавна в німеччині відкрилися паспортні сервіси в Берліні та Кьольні.
  3. Повідомте про втрату закордонного паспорта, на який видавалась посвідка, відповідальну службу Ausländerbehörde та дотримуйтесь надісланих вам інструкцій.

Зверніть увагу, що оформлення нового дозволу на перебування може зайняти не один місяць, і може затягнутися на 2-3 3 місяці. Відповідно треба планувати і ваші найближчі поїздки, зокрема якщо ви планувати відпустку чи якусь подорож. На час, коли документ буде виготовлятися вам буде видано тимчасовий документ Fiktionsbescheinigung.

І на останок невеличка порада на всяк випадок, зробіть цифрові копії ваших усіх документів, зберігайте їх роздрукованими та в електронному випадку. Щоб у разі потреби ви могли їх використати і, звісно, у випадку втрати оригіналів, вам це може дуже спростити процес відновлення.