Чому ми не можемо вивчити іноземну мову? Я підготувала для вас 5 причин

1️. Перекладаєте відповідальність на когось іншого

Вивчення іноземної мови — це, передусім, ваше завдання. Не завдання вчителя, друга, колеги, ваших батьків.
Зазвичай багато хто намагається знайти винного, чого не виходить вивчити мову. Це може бути поганий вчитель, який не вчить вас, як потрібно. Або батьки, які колись не мотивували, або зараз не підтримують, або не мають коштів, щоб найняти найдорожчого репетитора чи відправити в іншу країну вчити мову. Може бути друг або колега, який обіцяв ходити з вами на вечірні курси, проте не хоче. Цей список можна продовжувати.

Але вам необхідно усвідомити, що вивчення іноземної мови — це лише ваше завдання, ваша відповідальність та крім вас ніхто цього не зробить.

Сьогодні є безліч ресурсів, де можна вчитися безкоштовно. Знайти репетитора за невеликі гроші, онлайн курси, дивитися фільми іноземною мовою, зареєструватися на сайтах, де вчать мову.

Усвідомте собі, що мова потрібна для вас! Вчитель її знає, батьками вже може і не потрібна, у друга чи колеги інші пріоритети в житті.

2️. Не вистачає на все часу!

Чули про таке?

Виділіть час протягом дня для вивчення іноземної мови. Це має бути час перед тим, як ви зазирнете кільканадцять разів у соціальні мережі, переглянете улюблений серіал, відпочинете після важкого дня, ще щось собі придумаєте, тільки щоб не вчити іноземну мову сьогодні. Зробіть це одразу, коли маєте вільну годину — дві, використайте свій час з користю і тоді побачите результат ваших старань.

Якщо ж важно знайти час, то напишіть список всіх справ, які необхідно вам зробити протягом дня, виділіть кілька хвилин на вивчення мови, відмовившись від чогось іншого. Визначте, що саме у вас в пріоритеті? Іноземна мова має бути однією із важливих справ протягом дня. Якщо ж на все не вистачає часу, то окрім вас ніхто не запланує час на вивчення іноземної мови..

До наступної причини я віднесла:

3️. Це — ціль, мета навчання

Задайте собі запитання — для чого вам потрібна іноземна мова? Через те, що всі її знають, а ви ні? Через те, що зараз модно вчитися? Чи, можливо, ваш друг вивчив, а ви собі хочете?
Якщо на одне із питань, ви відповіли — так, то краще не вчіть. Не потрібно щось робити, бо хтось то робить.
Це має бути виключно ваша мета — для переїзду за кордон, для навчання в іноземній країні, для підвищення заробітної плати, для подорожей, де ви дійсно будете спілкуватися іноземною мовою.

Важливо, щоб мета була реальна, яка несе за собою позитивні результати. А ще краще знайти реальну людину, яка вже те все зробила, досягла чогось, і ви бачите справжні показники, які ви можете також досягнути. Напишіть тій особи, запитайте пораду. Сьогодні у всіх нас є інтернет, тому це дуже легко зробити.


Вивчаючи інколи іноземну мову, ви не бачите швидких результатів, тому необхідно

4. Слухати іноземну мову

Виконуючи лише вправи та вивчаючи нові слова, важно вивчити іноземну, особливо її вимову та розуміння інших людей. Тому завжди необхідно ще додавати собі завдання для слухання. Звичайно, це фільми, різні передачі, аудіокниги відповідно до вашого рівня, відеоуроки. (До речі, мій онлайн курс побудований на відеоуроках, де ви можете слухати німецькі тексти та слова відповідно до тем)

Спочатку ви нічого не будете розуміти та не захочете дивитися. Проте треба себе примушувати та слухати мову, через «нехочу», «нерозумію».

Я рекомендую дивитися без субтитрів, тому що неможливо разом читати та слухати. Мозок концентрується на чомусь одному. Але якщо у вас є така “суперможливість” читати та слухати одночасно, то можете поєднувати.
У мене її немає, тому я просто дивилася спочатку іноземні фільми, дратувалася, що нічого не розумію, проте деякі слова розуміла, деякі записувала та перекладала. З часом стала все більше і більше розуміти. Чого вам також бажаю

Коли я публікувала в соціальних мережах кожну причину окрему, просила ще читачів додавати свою.
Найбільше людей написали, що це  – лінь!

5. причина — це лінь — із думки читачів. Проте, я не вважаю, що лінь — це причина, через яку ви не можете вчити мову. Якщо вам лінь та не маєте бажання, то не вчіть. Значить у вас немає мети реальної, бажання. Вам же не лінь кожен день їсти, пити чи іншими справами займатися. Порівняйте свої справи, які не лінь робити та ті, що лінь.

Якщо хтось в кінці своєї мети бачить позитивний результат, він прикладе максимум зусиль, не зважаючи ні на що. Якщо ж не відомо для чого ті старання, то й лінь щось робити. Інколи ви не бачити ще тих результатів, не до кінця вірите у свої сили. Але окрім вас ніхто не повірить. Все таки варто набратися терпіння, старання та на власному досвіді пeревірити

Яку ще причину можете додати? Поділяться у коментарях