Всі ми пам’ятаємо історію про Берлінську стіну, про те, як Німеччину після війни розділили на кілька частин.
В Берліні до сьогодні ця тема дуже часто обговорюється, багато очевидців висловлюють свою думку про життя у складі СРСР, а потім у складі Федеративної Республіки Німеччини, що також дуже перекликається із сьогоденням України.
Берлінська стіна була побудована за одну ніч та роз’єднала тисячі сімей на кілька десятків років. Cтанції метро закрилися в одну мить і дороги додому не було, дітки не дочекалися батьків з роботи, батьки своїх дорослих дітей більше ніколи не побачили. Населення масово стало вистрибували з вікон кількохповерхових будинків, щоб потрати на іншу територію, тoму що деякі будинки розмiщyвалиcя на східній частині, а xідник біля будинку відносився вже до західної частини. Iншi – будували тунелі, повітряні кулі. Часто такі експеременти закінчувалися розстрілами …політика СРСР
Мій теперішній сусід потрапив до в’язниці на 8 років тільки через те, що дивився заборонене телебачення Західної Німеччини.
Німе́цька Демократи́чна Респу́бліка, або Схі́дна Німе́ччина — соціалістична німецька держава, утворена 7 жовтня 1949 року на території, підконтрольній СРСР. Проіснувала до Возз’єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.
Проте всі історії очевидців поділяються на дві категорії:
1. Невелика частина з ностальгією згадує ті часи
2. Друга більша частина з сумом і білем в очах розповідають про своє життя
До першої категорії віднесу я розповідь своєї знайомої, яка віддала б усе, щоб повернути час назад.
Карола народилася у 1958 році. Про своє дитинство і юність завжди розповідає з широко відкритими очима, як про найщасливіший період свого життя. Вона мала все: канікули у різних країнах, найкращий одяг. Місто Сочі до сьогодні залишається її улюбленим місцем відпочинку. Батько Кароли був помічником секретаря Соціалістичної партії Німеччини, згодом став дипломатом. Цим все і пояснюється! Безкоштовні квитки на всі концерти, можливість відвідувати найкращу спортивну школу Берліну, безкоштовний відпочинок у багатьох країнах, дефіцитний одяг з так ненависної Федеративної республіки Німеччини. Після розпаду Німецької Демократичної Республіки Карола вчилася жити по-новому, ходити на роботу, вирішувати справи без впливових зв`язків. Знову була змушена поступити в університет на загальних основах, її освіта, здобута у НДР, яка на той час скаладася з 30% політичного підгрунття, незалежно від спеціальності, була не дійсна в новоствореній Федеративній Pеспубліці Німеччини.
До другої категорії належить моя колега Ангела, яка народилася 1955 році.
Ангела дуже добре навчалася у школі та мріяла про авіаційний університет, з її високим балом вона мала всі шанси вступити до вузу, але, нажаль, не побачила себе в списках студентів після подачі документів. Пізніше вона дізналася, що її однокласниця, батько якої був членом партії, з дуже низьким балом стала студенткою цього ж університету. Очі Ангели наповнилися слізьми, коли вона стала розповідати, що заробляла 100 марок, а колготи коштували 20 марок і за ними потрібно було стояти кілька годин в черзі! Нове життя Ангели розпочалося з 1990 року. Під час розповіді у неї з’явився помітний блиск в очах і усмішка на обличчі! Із 15 річним досвідом роботи бухгалтером вона швидко знайшла роботу у одній із найбільших фірм Берліну, звичайно, спочатку пройшла ряд перекваліфікацій. В 1993 році вперше в житті поїхала відпочивати до Італії. За тим часом взагалі не сумує, і зараз дуже радіє, що живе в країні, де всі люди рівні, незалежно від походження, родини, національності, кольору шкіри, віросповідання. Тільки від твого бажання, мрії залежить, ким ти станеш у майбутнього!